Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Belediyeler Dostluk Grubu
ATİK Bilim ve Kültür Konseyinin çalıştayı sonucunda 1992-2002 Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve 2002- 2015 Polonya Federal Milletvekilliğini yapan Prof. Dr.Tadeusz IWIŃSKI ATİK Üst Kurul Kararı ile ATİK Uluslararası Parlamenterler Dostluk Grubu Başkanı

1968'de Varşova Teknoloji Üniversitesi'nde endüstriyel kimya alanında yüksek lisans yaptı ve ardından Varşova Üniversitesi Gazetecilik ve Siyaset Bilimi Fakültesi'nde okudu.  1973 yılında uluslararası ilişkiler alanında doktora derecesi aldı.  1981 yılında Jaruzelski hükümeti tarafından çıkarılan sıkıyönetim sırasında, Iwiński Polonya İşçi Partisi Merkez Komitesi Sosyal Bilimler Koleji'ne (Polonya Birleşik İşçi Partisi Merkez Komitesi Sosyal Bilimler Fakültesi) ek olarak atandı.  1977-1978'de Fulbright bursiyeri (Harvard Üniversitesi'nde) ve 1988'de Uluslararası Araştırma ve Değişim Konseyi'nden (IREX) ikinci bir burs aldı ve Berkeley'deki California Üniversitesi'nde burs sahibi oldu.  1980'lerde Tokyo'daki Birleşmiş Milletler Üniversitesi bursiyeri oldu.  Polonya'ya döndükten sonra Olsztyn'deki Warmia ve Mazury Üniversitesi'nde ders verdi, 1999'da profesör oldu.  Iwiński, Afrika, Asya ve Okyanus'un işleri ve araştırmalarıyla ilgilenen birçok bilimsel ve siyasi kurumda aktifti.  Polonya Bilimler Akademisi Siyasal Bilimler Komitesi'nin üyesiydi.  Iwiński, Avrupa Parlamenterler Afrika Birliği Konseyi üyesidir [2].

  1992'den beri Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesidir.  Avrupa İstikrar Girişimi'nin araştırılması, Iwinski'nin Azerbaycan'ın "havyar diplomasisi" ne dahil olduğunu ortaya koydu.  2014-2015 yıllarında PACE'de Azerbaycan ile ilgili ortak raportör, Azerbaycan hükümetini insan hakları eleştirisinden sistematik olarak koruyan ülkenin başlıca özürlerinden biriydi.  Bir gözlemci olarak Azerbaycan'daki parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine katıldı ve AGİT / DKİHB gözlemcilerinin bulgularından çok daha az kritik raporlar yayınladı.

http://aipfg.atikuemp.com/atikbaskani.php?bl=1

Serbia ATİK Tanıtım Videosu

Başbakan Erdoğan'ın Polonya temasları paylaşan: asgrouptr
Belediyeler Dostluk Grubu
Sırbistan ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.